Onsdag 15.01.2025: Rolvsøy v Navestad
Et lite døgn etter at jeg – noe senere enn opprinnelig planlagt – hadde kommet meg hjem fra turen til Nederland og Belgia, skulle jeg denne onsdagskvelden også notere meg for min første norske kamp i det nye året 2025. Den skulle finne sted på Evjeplassen, der Rolvsøy skulle ta imot og måle krefter med Navestad. Grunnet et PC-havari kort tid før avreise til Nederland, hadde jeg allerede vært en tur på Rolvsøy denne dagen, og hadde busset forbi Evjeplassen på min vei til Dikeveien. Etter en tidlig middag på Cafe Royal i Østfoldhallen og en tur hjemom, hadde jeg tatt turen over elva igjen, og var klar for å se Rolvsøy fra 6. divisjon teste seg mot Navestad fra 7. divisjon.
Jeg så kampen sammen med Trond Sæterøy, og kunne ikke annet enn å si meg enig i hans betraktning om at det var et nokså imponerende tempo tatt i betraktning både nivået og ikke minst tidspunktet på året. Vi fikk se flere eksempler på gode initiativ og til tider også litt fint pasningsspill. Samtidig ble det også vartet opp med en del sjanser, og der fleste var det foreløpig Rolvsøy som sto for. I kampens 25. minutt fikk vertene også uttelling i form av nettkjenning, og tok dermed ledelsen 1-0. Snaut ti minutter etter hadde de et hjørnespark som ble headet inn, og det sto således 2-0. Det var også stillingen halvveis, og det kan ikke sies å ha vært ufortjent.
Drøyt ti minutter ut i andre omgang hadde Navestad en heading i tverrliggeren, men det var fortsatt Rolvsøy som virket å være det førende laget, og i det 75. minutt økte de også til 3-0. Det virket avgjort, men det virket som om dette målet vekket Navestad for alvor, og tre minutter senere reduserte de. En avslutning ble blokkert av Rolvsøys keeper, men returen ble satt inn, og dermed 3-1. Som om ikke det var nok kjempet de inn nok en redusering ytterligere tre minutter senere, og det sto 3-2 med ti minutter igjen. Navestad kom sterkt tilbake mot slutten av kampen, men klarte ikke helt å hente inn ledelsen som Rolvsøy hadde opparbeidet seg. Det endte altså med seier 3-2 til Rolvsøy, og jeg kunne si meg fornøyd med dagens dont. Årets første kamp på norsk jord var unnagjort, men før den neste i rekken sto en aldri så liten tur til Danmark for tur.
Revisit:
Rolvsøy v Navestad 3-2 (2-0)
Friendly
Evjeplassen, 15 January 2025
1-0 ?? (25)
2-0 ?? (34)
3-0 ?? (75)
3-1 ?? (78)
3-2 ?? (81)
Att: 12 (h/c)
Admission: Free
Next game: 25.01.2025: Vanløse IF v BK Avarta
Next norwegian game: 28.01.2025: Kvik Halden 2 v Eika Krapfoss
Previous game: 12.01.2025: SK Beveren v RAAL La Louvière
Previous norwegian game: 14.12.2024: Moss 2 v Råde