Borgar v Borgen 2 30.04.2025

 

Onsdag 30.04.2025: Borgar v Borgen 2

Det er ingen stor hemmelighet at jeg foretrekker fotball på naturgress, og det var flere gresskamper det sto mellom da jeg denne dagen skulle bestemme meg for en destinasjon. Et par av de andre bød til og med på oppgjør som involverte to førstelag, men jeg endte likevel opp med å velge å ta turen til Gråvollen på Årum, til tross for at det var et andrelag som skulle gjeste Borgar. Jeg følte nemlig at det var på sin plass å unnagjøre årets første besøk på Gråvollen, som jeg synes er et trivelig sted å se fotball. Den deilige naturgressmatta er naturligvis sterkt medvirkende til dette, og da jeg hadde busset dit opp kunne jeg med selvsyn se at den ganske riktig fremsto flott.

Kampen mellom Borgar og Borgen 2 dreide seg om poeng i 7. divisjon Østfold avdeling 1, og der hadde Borgar fått en finfin start med to seire av to mulige. De hadde serieåpnet med hjemmeseier over Rakkestad 2 og fulgt opp med borteseier over Kråkerøy 3. Nå skulle de altså møte enda et av disse hersens reservelagene, denne gang i form av Borgen 2. Sistnevnte hadde spilt én kamp mer enn sitt vertskap, men med 1-1-1 lå de bak Borgar på tabellen. Hjemmeseier over Ise i seriepremieren hadde blitt fulgt opp av tap borte mot Yven og uavgjort hjemme mot Navestad. Før avspark fikk jeg selskap av ytterligere en kar hvis sympatier i denne kampen lå hos Borgar, og etter en tur i kiosken var vi klare for avspark.

Borgar fikk en knallstart på kampen, for allerede etter drøyt to minutter headet Simon Olsen inn 1-0, og i kampens niende minutt doblet Christoffer Gjødalstuen ledelsen til 2-0 med et flott plassert skudd. Fem minutter senere reduserte imidlertid Borgen-reservene ved Oleksandr Mykhailenko. Det så egentlig ut som om Borgar-keeperen skulle skjerme ballen ut, men sannelig snek den seg inn nede ved stolpen, og dermed 2-1. Etter tjue minutter gjenopprettet Halvor Andersen tomålsledelsen, og fem fem minutters tid til pause økte Trym Melkerud til 4-1, før Christoffer Gjødalstuen scoret sitt andre for kvelden og sørget for at det sto 5-1 halvveis.

Det var langt mer jevnspilt etter pause, da Borgen-reservene kom mer med og også Borgar-keeper Stensholt måtte i aksjon ved noen anledninger. I det 70. minutt reduserte innbytter Abdullahi Liban Yusuf til 5-2, men Borgars ledelse var aldri alvorlig truet, og et kvarter senere noterte Gjødalstuen seg for hattrick da han la på til 6-2. Kaptein Lars-Frode Schjolden og hans makkere i Borgar-forsvaret ryddet opp i det de unge Borgen-gutta kom med, og kunne til slutt juble over en fortjent seier 6-2 og tre nye poeng. Det skal godt gjøres å holde følge med avdelingens storfavoritt Hafslund, og så spørs det også hvordan troppen ser ut etter sommeren, men det er uansett morsomt at Borgar gjør det bra så lenge det varer.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Revisit:
Borgar v Borgen 2 6-2 (5-1)
7. divisjon Østfold avd. 1
Gråvollen, 30 April 2025
1-0 Simon Olsen (3)
2-0 Christoffer Gjødalstuen (9)
2-1 Oleksandr Mykhailenko (14)
3-1 Halvor Andersen (21)
4-1 Trym Melkerud (41)
5-1 Christoffer Gjødalstuen (45)
5-2 Abdullahi Liban Yusuf (70)
6-2 Christoffer Gjødalstuen (85)
Att: 31 (h/c)
Admission: Free

Next game: 01.05.2025: Veum v Berg 2
Previous game: 29.04.2025: Skogstrand v Selbak 2

More pics

 

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg